Bosch Klimatyzacja

centrum-szkoleniowe

Centrum szkoleniowe

W siedzibie firmy Robert Bosch w Warszawie otwarto pomieszczenia prezentacyjno-szkoleniowe, w których instalatorzy i partnerzy biznesowi mogą jeszcze lepiej poznać ofertę Bosch Klimatyzacja i odbyć szkolenia techniczne z montażu i serwisu systemów. O pomoc w wyborze najbardziej optymalnych rozwiązań zadba zespół oferujący doradztwo techniczne i sprzedażowe.

W centrum szkoleniowym zostały zamontowane urządzenia z aktualnej oferty produktowej:

RAC serii 5000, 8000 i 8500: do mieszkań, niewielkich pomieszczeń biurowych i serwerowni
Urządzenia pokojowe, naścienne typu split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) w trzech modelach o mocy od 2,6 kW do 7,3 kW. Wszystkie modele dają możliwość podłączenia do 50 m instalacji freonowej z przewyższeniem do 25 m i pracują w temperaturze -15°C zarówno dla trybu grzania jak i chłodzenia. Dodatkowo model Climate 8000 posiada grzałkę karteru sprężarki umożliwiającą bezawaryjną pracę urządzenia w temperaturach poniżej -15°C oraz tryb Eco oszczędzający zużycie energii o 60%, a także jonizator powietrza, a model Climate 8500 oparty jest na pracy z czynnikiem R32, który jest bardziej przyjazny środowisku.

SCAC: do większych biur, domów, mieszkań, sklepów, aptek oraz serwerowni
Urządzenia komercyjne typu split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe i konsola w zakresie mocy od 3,5 kW do 14,0 kW; klimatyzatory te są wyposażone we wbudowane pompki skroplin, mają w standardzie wyjście On/Off oraz możliwość podłączenia do BMS, pozwalającą na szersze aplikacje komercyjne.

Multi Split: do większych mieszkań, domów jednorodzinnych oraz biur
Systemy multi charakteryzują się możliwością podłączenia od jednej do pięciu jednostek wewnętrznych w zakresie mocy od 2,3 kW do 7,0 kW do jednego agregatu jedno-wentylatorowego w zakresie od 5,2 kW do 12,3 kW.

VRF: do budynków biurowych, hotelowych, magazynowych oraz użyteczności publicznej
Systemy komercyjne dużej mocy ze zmiennym przepływem czynnika, również w wersji z odzyskiem ciepła do 200 kW; dedykowane Urządzenia klimatyzacyjne marki Bosch są skonstruowane w taki sposób, aby każdego dnia podnosić jakość życia poprzez zastosowanie innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań, które nie tylko dbają o środowisko, ale także o zdrowie użytkowników.